Salon Victoria - kontakt:

Jana Zikmundová

tel.: +420 725 511 890

e-mail: jana@salon-victoria.cz

Krajířova 452,
Turnov

IČO: 041 09 422

Kosmetika Larens

Kosmetika LARENS

Biologicky aktivní kolagen

Kolagen je nejdůležitější bílkovinou v lidském těle. Tvoří 30% celkové hmotnosti bílkovin v lidském organizmu a je zodpovědný za elasticitu, pevnost a správnou míru hydratace kůže jako i za stálou obnovu buněk.

S přibývajícími lety ztrácí tělo schopnost vytváření vlastního kolagenu, v důsledku toho pozorujeme zhoršování stavu naší pokožky.

Jednu z metod na zpomalení či předcházení stárnutí pokožky způsobené ubýváním kolagenu je dodat ho zvenku. Avšak pokusy použít v kosmetice i implantologii nejdříve syntetický a posléze hovězí kolagen nepřinesly téměř žádný výsledek. Především proto, že až do dnešní doby se nepodařilo získat biologický aktivní kolagen, jehož struktura proteinových řetězců by byla totožná s lidskou.

Objevení metody získávání kolagenu z ryb, která umožňuje zachovat strukturu trojité helisy - vlastní pouze bílkovinám živých organismů - se stal jedním z nejzajímavějších objevů biochemie 20.století. Podle mnohých je to pravděpodobně jeden z největších objevů světové kosmetoligie a biotechnologie bílkovin.

Důsledkem těchto výzkumů byl unikátní proteinový přípravek se silným regeneračním účinkem na kůži, který úspěšně používá velký počet spotřebitelů v mnoha zemích celého světa.

Na rozdíl od tisíců kosmetických přípravků je to produkt, který řeší přímo příčinu stárnutí kůže (nedostatek kolagenu) namísto boje s jeho následky.


PEPTIDY: jsou zodpovědné kromě jiného i za regulaci buněčných procesů a komunikaci mezi buňkami, což významně ovlivňuje fungování kůže, protože oligo- a polypeptidy mají silný účinek proti stárnutí. Peptidy mají též uplatnění při léčbě kožních onemocnění, při kterých se využívají také jejich vlastnosti jako jsou stimulace syntézy proteinů kůže.

Na rozdíl od proteinů mají peptidy, díky mnohem menším molekulám složeným z aminokyselin, schopnost překonat kožní bariéru a proniknout do hlubších vrstev kůže.

Peptidy mají cílený účinek a stimulují určité procesy v kůži:

webdesign: Petr Fabián